۲۲
اسفند

یک قانون مهاجرتی به کانادا عوض شد

در برنامه قبلی که در سال ۲۰۱۴ تدوین شده بود امکان گرفتن برای همراهان متقاصی وجود نداشت
– دولت ترودو دو برنامه آزمایشی جدید مهاجرتی را راه‌اندازی می‌کند که طبق آن اجازه می‌دهد کسانی که از سالمندان و یا کودکان مراقبت می‌کنند با خانواده‌هایشان به کانادا بیایند و همچنین فرصتی داشته باشند که اقامت دائم نیز اخذ کنند.
طبق برنامه‌های تازه طراحی شده، به مراقبت‌کنندگان، انعطاف‌پذیری بیشتری برای تغییر سریع شغلشان داده خواهد شد. موانع کنونی که مانع از ورود اعضای خانواده مراقبت‌کنندگان به کانادا می‌شود نیز، حذف خواهند شد و مجوز‌های کار نامحدود برای همسران و یا شرکای زندگی آنها‌ و همچنین اجازه تحصیل برای کودکان‌شان فراهم خواهد شد.
“احمد حسن” وزیر مهاجرت گفت: “مراقبت‌کنندگان از خانواده‌های کانادایی تا به حال کمک زیادی به کانادا کرده‌اند، حالا وقت آن رسیده است که کانادا به آنها کمک کند، ما به آنها فرصت می‌دهیم تا اعضای خانواده‌شان را به اینجا بیاورند و بتوانند اقامت دائم دریافت کنند. حسن اضافه کرد که این برنامه‌های پنج ساله آزمایشی جایگزین برنامه‌های قدیمی مراقبت از کودکان و افراد دارای نیازهای پزشکی زیاد خواهد شد.
برنامه آزمایشی مراقبت از کودکان و کارگران خانگی امسال شروع خواهد شد‌ و برای امسال حداکثر جوابگوی ۲۷۵۰ نفر خواهد بود این سهمیه در سالهای بعد به ۵۵۰۰ پرونده افزایش خواهد یافت این آمار فقط مربوط به درخواست‌کنندگان اصلی می‌شود و همسران و فرزندان وابسته جزو این تعداد نیستند. متقاضیان این نوع پرونده‌ها پیش از آغاز کار در کانادا، برای شرایط اقامت دائم ارزیابی خواهند شد. آنها پس از کسب اجازه کار و دو سال تجربه‌کاری در کانادا خواهند توانست برای اقامت دائم در کانادا اقدام کنند.
در برنامه قبلی که در سال ۲۰۱۴ تدوین شده بود به آنها امکان گرفتن اقامت دائم را نمی‌داد، ولی در برنامه موقت جدید با معیارهای اصلاح شده، به آن دسته از مراقبانی که با حسن نیت به کانادا می‌آیند و شرایط بهتری را برای افراد کانادایی فراهم می‌کنند، فرصت داده می‌شود تا برای اقامت دائم در کانادا اقدام نمایند